Taky se vám stalo, že jdete po ulici a z ničeho nic se za vámi rozezvučí hudba? Dost možná jste poskočili, začali se otáčet a zkoumali jste, odkud se line. Vždyť auto ve vaší blízkosti není a jako zvuk z okna to rozhodně nezní. Poslední dobou se roztrhl pytel s bezdrátovými reproduktory, se kterými, když mají kompaktní rozměry, chodí mladí i po ulici nebo jezdí na kole.
Přemýšlíte, že by se vám taková „krabička“ taky líbila? Je malá, můžete ji přenášet a zvuk, který se z ní line je kvalitní. Tak proč ne?
Díky přenosným reproduktorům můžete hudbu poslouchat kdykoli a kdekoli
Kdo chtěl ještě docela nedávno poslouchat hudbu, ten si musel na uši nasadit sluchátka, která byla kabelem propojená s discmanem, walkmanem nebo mp3 přehrávačem. Doba jde ale kupředu, a kromě bezdrátových sluchátek, která raz dva propojíte třeba s mobilem, se na trhu objevily taky bezdrátové reproduktory. Jak vybrat ten nejlepší?
Krok první: Kde chcete hudbu poslouchat?
Prvním krokem při výběru bezdrátového reproduktoru je ujasnění si, kde chcete reproduktor využívat. Hudbu můžete poslouchat doma i na cestách, tomu je třeba výběr Bluetooth reproduktoru přizpůsobit.
- Reproduktor na cesty má kompaktní rozměry, schováte ho do kapsy nebo batohu, mnohdy má i poutko na zavěšení. Víte, že dokáže vypustit opravdu kvalitní zvuk a hrát třeba i 5 hodin v kuse? Teda když si ho dobře vyberete.
- Vybíráte bezdrátový reproduktor do domácnosti? Na kompaktních rozměrech vám nemusí tolik záležet, tedy pokud reproduktor nechcete často přenášet z místa na místo. Větší reproduktory potěší ještě lepším zvukem, navíc budou hrát o něco hlasitěji.
- Další kategorií jsou bezdrátové party reproduktory, které jsou těžké a velké, bez problémů ozvučí i velký prostor plný lidí.
Krok druhý: Možnosti připojení
Když je řeč o přenosných bezdrátových reproduktorech, je standardem Bluetooth připojení s dosahem asi 10 metrů. Díky němu reproduktor raz dva propojíte s telefonem či televizí.
Víte ale, že kromě Bluetooth mohou reproduktory podporovat třeba NFC, díky kterému zařízení mezi sebou spárujete přiblížením, případně připojením přes WiFi? Majitelé Apple zařízení zase potřebují podporu AirPlay.
Zdroj: fotobanka
Krok třetí: Kvalita zvuku
Asi ten úplně nejdůležitější parametr. Přeci jen kvůli zvuku si reproduktor chcete pořídit. Zvuk by měl být čistý, vyvážený a živý, jeho kvalita by se neměla s rostoucí hlasitostí zhoršovat. Zajímejte se i o směrovost, tedy o to, jak kvalitu zvuku ovlivní vaše postavení vůči reproduktoru.
Krok čtvrtý: Baterie nebo síťové napájení?
Ani napájení není radno podcenit. Klasické reproduktory a party reproduktory se bez síťového napájení asi neobjedou, u kapesních reproduktorů je ale standardem integrovaná dobíjecí baterie.
Víte, že na trhu jsou i reproduktory, které kombinují bateriové a síťové napájení? Díky tomu jsou opravdu multifunkční, využijete je doma i venku.
Náš tip: Baterie by měla mít výdrž zhruba 8-15 hodin, některé přístroje vám ale nabídnou ještě víc.
Krok pátý: A co design?
Vzhled není nejdůležitějším parametrem, když ale vybíráte reproduktor do domácnosti, musí s ostatním vybavením interiéru prostě ladit. Nabídka je naštěstí široká, takže si vybere opravdu každý.
Hlavní obsah článku:
Napsat komentář
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *