Víte, kolik stromků je každý rok pokáceno, jen aby posloužily dva týdny během Vánoc a pak skončily v popelnici? I tohle je jeden z důvodů, proč popřemýšlet o investici do umělého vánočního stromečku. Je jich ovšem více.
Vybavujete si umělý stromeček vaší babičky a říkáte si, že nic takového doma o Vánocích nechcete? Doba pokročila, moderní umělé vánoční stromky jsou na první pohled k nerozeznání od těch živých. Navíc vám ušetří peníze i starosti.
Stromek, který se nezalívá
Nemusíte přemýšlet, kdy je vhodná doba na koupi stromku. Ten umělý vydrží dlouhé týdny a bude stále stejně krásný. Není nutné ho před dětmi schovávat na balkoně, můžete ho mít složený klidně ve sklepě či ve skříni. Nepotřebuje vodu a po Vánocích nemusíte čekat, až budou prázdné kontejnery, abyste ho mohli vyhodit. Umělé vánoční stromky vám ušetří řadu problémů.
Příznivější pro naši přírodu
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, proč jsou umělé vánoční stromečky příznivější pro naši přírodu. Plast sice obecně není příliš ekologickým materiálem, pokud se nerecykluje, nicméně plastový stromeček vám vydrží dlouhá léta.
A pokud ho pak zrecyklujete, udělali jste pro přírodu maximum. Ušetřili jste spoustu stromečků, které by musely být kvůli vašim Vánocům pokáceny.
Cenově dostupné
Kolik stojí živý vánoční stromeček? Stovky korun, a když chcete takový ten velký jako z amerického filmu, tak i vyšší stovky či přes tisíc korun. Umělé vánoční stromky 3D, které vypadají jako živé, stojí i tisíce korun. Zkuste si ale částku vydělit aspoň 10 nebo 15, tak dlouho totiž umělé stromečky určitě bez problému vydrží.
Stromeček s 3D jehličím z polyethylenu nejde rozpoznat od živého. Větve i jehličí jsou husté a přirozené, vyrobené přesně tak, jak je u daného typu obvyklé. Jedině pokud si pořídíte zasněžený umělý stromek, bude jasné, že nejde o živé dílo.
Hlavní obsah článku:
Napsat komentář
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *